Turkish Cargo (THY) Global Pazarını Büyüttü

Dünyanın 127 ülkesine hizmet sağlayan global hava kargo markası Turkish Cargo, uluslararası hava kargo bilgi sağlayıcısı World Air Cargo Data Aralık’19 kümülatif verilerine göre; global hava kargo pazarının yüzde -4.4 oranında daralma gösterdiği sektörde, yüzde 7.1 oranında tonaj artışı sağlayarak önemli bir büyüme gösterdi.

Başarılı hava kargo markası, satılan tonaja göre; Güney ve Kuzey Amerika’da yüzde 17.1, Uzak Doğu Bölgesinde yüzde 14,1, G. Batı Avrupa’da yüzde 9.7, Ortadoğu ve G. Asya’da yüzde 4,7 ve Afrika’da yüzde 7.1 büyüme gerçekleştirerek, hava kargo hizmeti sağladığı tüm bölgelerde olumlu sonuçlar elde etti ve bu bölgelerdeki istikrarlı yükselişini sürdürdü.   

Türk Hava Yolları’nın kargo taşıma kapasitesine ek olarak, kargo uçağı filosu ile 88 destinasyona direkt kargo uçuşu gerçekleştiren, mevcut altyapısı ve gerçekleştirdiği yatırımlarla sürdürülebilir bir büyüme sağlayan Turkish Cargo; mevcut uçuş ağında bulunan 300’den fazla destinasyonda, başarılı operasyonlarıyla kapasitesini artırmaya devam ediyor.